LM215WF3-SLS2 21.5 Inch Monitor Panel for Professional Display Repair and Refurbishment
Sepcifications
  • Usage Monitor LCM
  • Type LCM
  • Response Time 8ms
  • Display Technology TFT
  • Customized Non-Customized
  • Transport Package Carton
  • Specification 21.5
  • Trademark LGD
  • Origin China
  • Diagonal Size 21.5
  • Active Area 597.888(W)×336.312(H) mm
  • Outline Dim. 622.4(W)×364.2(H)×17.85(D) mm
  • Luminance 1000 cd/m2 (Typ.)
  • View Direction Symmetry
  • Support Color 1.07B 99% sRGB
  • Weight TBD
  • Frame Rate 60Hz
  • Interface Type LVDS (2 ch, 10-bit) 51 pins Connector
  • Power Supply 5.0V (Typ.)
  • Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Product Description
Product Description Brand LGD Model P/N LM215WF3-SLS2 Diagonal Size 21.5 inch Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 81PPI Overview LM215WF3-SLS2 is a 21.5-inch monitor panel designed for industrial displays, commercial monitors, and professional screen replacement projects. It provides high-definition ...
Learn More
LM215WF3 SLS2 notebook panel Comparison
Transaction Info
Min Order 17 Pieces 1 Piece 1 Piece 2 Pieces 1 Piece
Quality Control
Management System Certification - ISO14001, Others ISO14001, Others - ISO14001, Others
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - ODM, OEM ODM, OEM - ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month, 1-3 months
Off Season Lead Time: one month, 1-3 months
Peak Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
Usage: Monitor LCM;
Type: LCM;
Response Time: 8ms;
Display Technology: TFT;
Customized: Non-Customized;
Diagonal Size: 21.5;
Luminance: 1000 cd/m² (Typ.);
View Direction: Symmetry;
Support Color: 1.07B 99% sRGB;
Weight: TBD;
Frame Rate: 60Hz;
Power Supply: 5.0V (Typ.);
Panel Type: a-Si TFT-LCD, LCM;
Usage: Small-sized LCM;
Digital LCD Module Type: Transmissive TFT;
Touch Screen Type: Piezoelectric;
Response Time: 30ms;
Viewing Angle: IPS;
DOT-Matrix Graphic LCD Module Type: Row/Column-Driven;
LCD Drive Mode: Multiplex Drive LCD Module;
Customized: Customized;
Contrast Ratio: 1000:1;
Luminance: 400CD/M2;
Voltage for Logic: 2.5V-3.0V;
Usage: Small-sized LCM;
Response Time: 30ms;
Viewing Angle: IPS;
Customized: Customized;
Contrast Ratio: 1000:1;
Luminance: 400CD/M2;
Voltage for Logic: 2.5V-3.0V;
Resolution: 240*320;
Usage: Small-sized LCM, Spi Display;
Touch Screen Type: Resistive;
Type: Color;
Response Time: 10ms;
Viewing Angle: TN+FILM;
Screen Size: 2.8";
Resolution: 320*240;
Display Type: Tn;
Module PCB Size: 50.0X86.0mm;
Active Area: 43.2X57.6mm;
Brightness: 350CD/M²;
Driver IC: Ili9341;
Interface: 4-Line Spi Interface;
Voltage for Logic: 2.5V-3.0V;