Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Protection Function Overcurrent Protection
  • Transport Package Standard Packaging
  • Specification JKW7C-6 220V
  • Trademark CNC
  • Origin Zhejiang, China
  • Rated Voltage Ue 230V
  • Frequency AC 50Hz/60Hz
Product Description
Product Description Technical data 1.Rated working voltage: AC 220V 45-65Hz 2.Rated working current: AC 0-5A 45-65Hz 3.Output contact capacity: AC 220V 5A 4.Display power factor lag: 0.001 - lead 0.001 5.Measurement of reactive power: 0-9999kvar 6.Sensitivity: 50mA 7.Protection class ...
Learn More
Reactive Power Compensation Controller Comparison
Transaction Info
Min Order 50 Pieces 50 Pieces 50 Pieces 50 Pieces 50 Pieces
Quality Control
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model ODM, OEM - - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Rated Voltage Ue: 230V;
Frequency: AC 50Hz/60Hz;