8 Inch on-Cell Touch Tablet LCD Screen Innolux P080ldn-dB1 Resolution Wuxga 1200X1920
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Usage Small-sized LCM, Tablet LCM
  • Type Color
  • Response Time 25ms
  • Viewing Angle IPS
  • Display Technology TFT
  • Customized Customized
  • Specification Rohs
  • Trademark Ronbo
  • Origin Shenzhen, China
  • Screen Size 8.0 Inch
  • Resolution 1200(RGB)×1920 [Wuxga]
  • Module Size 120.54(W)×207.15(H)
  • Active Area 107.64(W)×172.224(H)
  • Brightness 290 CD/M2 (Typ.)
  • Backlight 6s4p Wled , Without Driver
  • Interface Mipi (4 Data Lanes) , 44 Pins Connector
Product Description
8 inch On-Cell Touch Tablet Lcd Screen Innolux P080LDN-DB1 Resolution WUXGA 1200x1920 Product Description Product Specification: Innolux P080LDN-DB1 General Features Manufacturer Innolux Model Name P080LDN-DB1 Screen Size 8.0 inch Screen Type a-Si TFT-LCD , LCM Pixel Number ...
Learn More
LCD Module Comparison
Transaction Info
Min Order 2 Pieces 500 Pieces 2 Pieces 1,000 Pieces 1,000 Pieces
Quality Control
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - - Own Brand, ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Type: Color;
Response Time: 25ms;
Viewing Angle: IPS;
Display Technology: TFT;
Customized: Customized;
Screen Size: 8.0 Inch;
Brightness: 290 CD/M² (Typ.);
Usage: Small-sized LCM;
Digital LCD Module Type: Graphic;
Touch Screen Type: Resistive;
Type: Graphic;
Response Time: 20ms;
Display Technology: COB;
Customized: Non-Customized;
DOT Format: 240X128 Dots;
LCD Type: Stn(Blue), Negative, Transmissive;
Outline Dimensions: 144(L) X104(W) X Max 15 (T) mm;
Viewing Area: 114(L) X 64( W) mm;
Display Format: 240 (W) X 64(H)(mm);
DOT Size (Wxh): 0.4X0.4mm;
DOT Pitch (Wxh): 0.45X0.45 mm;
Operation Temperature: -20-70℃;
Storage Temp: -30º C~80℃;
Logic Supply Voltage: 3.3V;