Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • After-sales Service One Year
  • Warranty One Year
  • Transport Package Standard Wooden Case
  • Specification SQZK168S16
  • Trademark HPM
  • Origin China
  • Material HSS
  • Cutting Height 165
  • Language Eight Language Can Be Choose
  • Cutting Speed 45time/Min
Product Description
SQZK168S16 High-speed Cutting Machine Technical Parameter Model Unit 168 Max.Cutting Width cm 168 inch 66.1 Max.Cutting Length cm 168 inch 66.1 Max. Cutting Height mm 165 inch 6.5 Min. Cutting Size (without false clam plate) mm 30 inch 1.2 Min. Cutting ...
Learn More
Paper Cutter Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Set 1 Unit 1 Unit 1 Unit 1 Piece
Quality Control
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
After-sales Service: One Year;
Warranty: One Year;
Material: HSS;
Cutting Height: 165;
Cutting Speed: 45time/Min;
After-sales Service: Online Support;
Warranty: 12month;
Warranty: 12month;
After-sales Service: Oversea and Online Service;
Material: Stainless Steel;
Power Supply: 220V 50/60Hz;
Speed: 30-50bpm;
Air Supply: 0.6MPa;