What is HVHIPOT GDJB-1200A Six Phase Relay Protection Test Set Secondary Injector
Sepcifications
  • After-sales Service Yes
  • Warranty 1 year
  • Transport Package Standard Export Plywood Case
  • Specification ISO9001
  • Trademark HV HIPOT
  • Origin Wuhan, China
  • Single phase current output (RMS) 0-30A/phase, accuracy: 0.2% ±5mA
  • 6-phase parallel current output (RMS) 0~180A
  • Allowable long time working value of pha 10A
  • Maximum output power of per phase curren 300VA
  • Maximum output power of 6-phase parallel 1000VA
Product Description
Learn More
Relay Protection Test Set Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 set 1 set
Quality Control
Management System Certification - - - Others Others
Trade Capacity
Business Model Own Brand, ODM - - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
After-sales Service: Yes;
Warranty: 1 year;
After-sales Service: Lifelong;
Warranty: One Year;
Maximum Pullout Force: 40kn;
Work The Piston Stroke: 10mm;
Chassis Fulcrum Diameter: 120mm;
Minimum Reading: 0.01kn;
After-sales Service: All Life;
Warranty: One Year;
Standard: ASTM C230;
Height of Drop: 12.7mm;
Bronze Cone Base: Dia 100*Top Dia 70 * High 60mm;
Diameter of Table: 254mm;
Standard: ASTM D36, ASTM D 2398, Aashto T53;
Other Name: Ring Ball Apparatus;
Control: Automatic;
Display: Digital;
Steel Ball Diameter: 9.53mm;
Steel Ball Weight: 3.5g±0.05g;
Beaker Capacity: 800~1000ml;
Control: Automatic;
Display: Digital;
Steel Ball Diameter: 9.53mm;