Vertiv Power Supply R48-1800A 48V Rectifier Module Telecom Power Emerson R48-1800A
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Condition New
  • Trademark Vertiv
  • Origin Hebei, China
  • Warranty 12 Months
  • Efficiency >91%
  • Use Telecom
  • Product Name R48-1800A
  • Input Voltage 220V
  • Output Voltage 48V
  • Weight 2.4kg
Product Description
Products Description Application Parameters Models item Model Number r48-1800a Input Voltage 220V Output Voltage 48V Weight 2.4KG Warranty 12 Months Application 48V switching power supply Size 86*84.5*272mm Type Rectifier module Company Profile Product transportation FAQ 1. who are we? We are based ...
Learn More
Telecom Power Supply Comparison
Transaction Info
Min Order 1 pieces 1 Piece 1 Piece 2 Pieces 50 Pieces
Quality Control
Product Certification - - CE, ISO CE, ISO, RoHS, GS CE, ISO
Management System Certification - - - - ISO9001:2015
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model ODM, OEM - - - Own Brand, ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
Condition: New;
Warranty: 12 Months;
Efficiency: >91%;
Use: Telecom;
Product Name: R48-1800A;
Input Voltage: 220V;
Output Voltage: 48V;
Weight: 2.4kg;
Usage: Workstation;
Type: Wireless;
Support Network: 2000-6000;
Information content: 2000-6000;
Model: Jf-2g-6g/100W;
Installation Type: Simple;
Describe: Broadband;
Frequency Range: 2g-6g;
Pin: 0-5dBm;
Gain Adjustment Range: 15dBm;
Spurious: 260dbc;
RF out Connector: N-Female;
Working Temperature: -40~+60°C;
Storage Temperature: -55~+85°C;
Power: 100W;
Usage: Power Amplifier Module;
Type: Wireless;
Support Network: 6-8GHz;
Output Power: 100W;
Sample Date: 5 Businessdays;
Keyboard: Power Amplifier Module;
Max Output Power: 47dBm±1.5dBm;
Delay Time: ≤50;
Gain: 53±3;
Ripple: ≤2.5dB;
Power Supply: 28-30V DC;
Usage: Telephone, Computer, Workstation, Server, Mobile phone, Laptop;
Support Network: Ethernet;
Information content: Data;
Waveform: COFDM;
Working Mode: Mesh,PTP, PTMP;
TX Power: 30dbm x 2channels;
Frequency: 1230-1550MHz;
RX Sensitivity: -106dBm@Bandwidth=1.25MHz;
Bandwidth: 1.25/2.5/5/10MHz/20MHz Optional;
Data Throughput: Up to 30Mbps(Diversity) , 60Mbps(MIMO),Option;
Network Capacity: Up to 8nodes in a single network,Options:32,64,128;
Anti Interference: Interference Avoidance Scheme(Optioned);
LPD/LPI: Support Silent Mode;
Distance: Typical:LOS-20km,NLOS-1km;
Dimensions(mm): 69x59x46;
Weight(G): 215;
Cooling Method: Active/Passive;
Power Input: 12V-24V;