Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Protection Function Overvoltage Protection
  • Transport Package Paper Carton/ Wooden Box
  • Specification Mounting Dimension 113x113mm
  • Trademark GE YUE
  • Origin Zhejiang, China
  • After-Sales Service 24 Hours Online Manual Service
  • Warranty 12 Months
  • Rated Voltage AC220V/AC380V
  • Rated Current AC0-5A
  • Sensitivity 100mA
Product Description
Learn More
Controller Comparison
Transaction Info
Min Order 50 Pieces 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Payment Terms LC, T/T, PayPal, Small-amount payment LC, T/T LC, T/T LC, T/T T/T, LC
Quality Control
Product Certification - - - CE -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Warranty: 12 Months;
Rated Voltage: AC220V/AC380V;
Rated Current: AC0-5A;
Sensitivity: 100mA;
Protection Function: Overload Protection;
Selling Units: Single Item;
Frequency: 50/60Hz;
Display: LED;
Steps: 6-16;
Matching Switch: Cj19;
Opening Hole Size: 113*113;
Display: LED;
Frequency: 50/60Hz;
Rated Voltage: 380V;
Steps: 4-16;
Matching Switch: Cj19;
Applicable Compensation Model: Three-Phase Mutual Compensation;
Opening Hole Size: 113*113;
Selling Units: Single Item;
Steps: 1-6;
Matching Switch: Cj19 Contactor;
Rated Voltage: 380V;
Rated Working Voltage: 380V±10%,50Hz;
Working Method: Continuous;
Model No.: Jkl3CF;
Function: Automatic Compensation;
Structure: Combination;
Type: Low Voltage Controller;
Material: Aluminum Alloy;
Function: Automatic Control, Protection, Monitoring, Measure;
Working Voltage: AC 50Hz, 380V+20%;