Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Protection Function Overvoltage Protection
  • Transport Package Paper Carton/ Wooden Box
  • Specification Mounting Dimension 113x113mm
  • Trademark GE YUE
  • Origin Zhejiang, China
  • After-Sales Service 24 Hours Online Manual Service
  • Warranty 12 Months
  • Rated Voltage AC220V/AC380V
  • Number of Output Channels 12 Loops
  • Rated Current AC0-5A
  • Rated Frequency 50Hz
  • Accuracy 300mA
  • Switching Delay 30s
  • Maq 50PCS
  • Ambient Temperature -25-70
  • Uvl 340V/80V
Product Description
Learn More
Power Factor Controller Comparison
Transaction Info
Min Order 50 Pieces 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Payment Terms LC, T/T, PayPal, Small-amount payment T/T, LC T/T, LC LC, T/T LC, T/T
Quality Control
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
Warranty: 12 Months;
Rated Voltage: AC220V/AC380V;
Rated Current: AC0-5A;
Rated Frequency: 50Hz;
Accuracy: 300mA;
Switching Delay: 30s;
Maq: 50PCS;
Ambient Temperature: -25-70;
Uvl: 340V/80V;
Type: Low Voltage Controller;
Material: Aluminum Alloy;
Function: Automatic Control, Protection, Monitoring, Measure;
Working Voltage: AC 50Hz, 380V+20%;
Type: Low Voltage Controller;
Material: Aluminum Alloy;
Protection Function: Overload Protection;
Selling Units: Single Item;
Frequency: 50/60Hz;
Display: LED;
Steps: 4-16;
Matching Switch: Cj19;
Opening Hole Size: 113*113;
Rated Voltage: 220V;