64GB DDR4 2666MHz Ecc Rdimm 2s2rx4 PC4-2666V Server Memory Module
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Memory Type Varies by Model
  • Application Desktop, Laptop, Server
  • Memory Capacity 4GB / 8GB / 16GB / 32GB / 64GB
  • Frequency 1600MHz / 2400MHz / 3200MHz / 4800MHz / 5600MHz
  • Pin Varies by Model
  • Operate Mode Varies by Model
  • Performance Automatic Error Correction
  • Interface Form DIMM
  • Cooling Fin Within Cooling Fin
  • Color Black
  • Transport Package Custom
  • Specification Memory, Computer Hardware
  • Trademark No
  • Origin China
  • Quality Top Notch
  • Warranty 2 Year
  • Form Factor DIMM (Desktop) / So-DIMM (Laptop)
  • Memory Chips (Ics) Silicon (Semiconductor Material)
Product Description
Product Description - 64GB DDR4 2666MHz ECC RDIMM Server Memory The 64GB DDR4 2666MHz ECC RDIMM Server Memory Module is designed for reliable, high-performance operation in enterprise servers and data center environments. Operating at 2666MHz (PC4-2666V), this module delivers fast data transfer, ...
Learn More
64GB DDR4 Server RAM Comparison
Transaction Info
Min Order 100 Pieces 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Quality Control
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model ODM, OEM - - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Memory Type: Varies by Model;
Pin: Varies by Model;
Operate Mode: Varies by Model;
Interface Form: DIMM;
Color: Black;
Quality: Top Notch;
Warranty: 2 Year;
Memory Type: DDR5;
Memory Capacity: 16GB;
Frequency: 3200;
Pin: 204;
Operate Mode: SDRAM;
Performance: Normal;
Cooling Fin: With Cooling Fin;
Color: White;
Voltage: 1.3V;
Chip: Hynix;
Function: FCC;
Memory Type: DDR5;
Memory Capacity: 32GB;
Frequency: 4800;
Pin: 204;
Operate Mode: SDRAM;
Performance: Normal;
Cooling Fin: With Cooling Fin;
Color: White;
Voltage: 1.3V;
Chip: Hynix;
Function: FCC;
Memory Capacity: 16GB;
Voltage: 1.3V;
Memory Capacity: 128GB;
Frequency: 1333MHz;
Voltage: 1.3V;