16GB 2rx8 PC4-2400t DDR4 Ecc Rdimm Server Memory Module
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • Memory Type Varies by Model
  • Application Desktop, Laptop, Server
  • Memory Capacity 4GB / 8GB / 16GB / 32GB / 64GB
  • Frequency 1600MHz / 2400MHz / 3200MHz / 4800MHz / 5600MHz
  • Pin Varies by Model
  • Operate Mode Varies by Model
  • Performance Automatic Error Correction
  • Interface Form DIMM
  • Cooling Fin Within Cooling Fin
  • Color Green
  • Transport Package Custom
  • Specification Memory, Computer Hardware
  • Trademark No
  • Origin China
  • Quality Top Notch
  • Warranty 2 Year
  • Form Factor DIMM (Desktop) / So-DIMM (Laptop)
  • Memory Chips (Ics) Silicon (Semiconductor Material)
Product Description
Learn More
2400t Ecc Rdimm Comparison
Transaction Info
Min Order 100 Pieces 10 Pieces 2 Pieces 1 Piece 100 Pieces
Quality Control
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Export Markets Southeast Asia/ Mideast - - North America, Southeast Asia/ Mideast, Domestic -
Business Model ODM, OEM - - ODM, OEM -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
- - Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Memory Type: Varies by Model;
Pin: Varies by Model;
Operate Mode: Varies by Model;
Interface Form: DIMM;
Color: Green;
Quality: Top Notch;
Warranty: 2 Year;
Memory Type: DDR;
Application: Laptop;
Memory Capacity: 8GB16GB32GB64GB;
Frequency: 4800,5600;
Pin: 262;
Operate Mode: SDRAM;
Cooling Fin: Without Heatsink;
Operating Voltage: 1.1V;
Timing: CAS Latency Cl40;
Operating Temperature: 0℃-70℃;
Warranty: 3 Years Warranty;
Memory Type: DDR;
Application: Laptop;
Memory Capacity: 16GB 32GB 64GB;
Frequency: 5600;
Pin: 262;
Operate Mode: SDRAM;
Cooling Fin: Without Heatsink;
Operating Voltage: 1.1V;
Timing: CAS Latency Cl40;
Operating Temperature: 0℃-70℃;
Warranty: 3 Years Warranty;
Memory Type: DDR4;
Application: Server, Workstation and Data Center;
Memory Capacity: 64GB;
Pin: 188;
Operate Mode: Ridmm;
Performance: Ecc;
Cooling Fin: With Cooling Fin;
MOQ: 1 PC;
Delivery Time: 3-7 Working Days;
Warranty: 3 Years;
Feature: Brand New;
Operating Voltage: 1.1V;
Operating Temperature: 0℃-70℃;