What is Fdt-Se5030A Small Size X Ray Baggage Scanner
Sepcifications
  • Portable Non Portable
  • Form Flatbed
  • Application Security Check, Industrial
  • Type Industrial High-definition X-ray Detector
  • Certification CE, ISO, FCC
  • Customized Customized
  • Alarm Form Display Alarm
  • Transport Package Package
  • Specification 1690*790*1210
  • Trademark Fjade
  • Origin Shanghai
  • Appearence Vertical
  • Application Industry Security Industry
  • Product Type Conveyor
Product Description
Learn More
X-ray Baggage Scanner Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Quality Control
Product Certification CE, ISO, FCC CE, ISO CE, ISO CE, ISO CE, ISO
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM - Own Brand, ODM, OEM -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Portable: Non Portable;
Form: Flatbed;
Customized: Customized;
Alarm Form: Display Alarm;
Appearence: Vertical;
Product Type: Conveyor;
After-sales Service: Online;
Warranty: 12 Months;
Application: Industrial;
Type: Conveying X-ray Detector;
Alarm Form: Sound and Light Alarm;
Display: 17-Inch Touch Screen;
Conveyor Speed: 30~70 M/Min;
Weight of Product to Be Inspected: 5kg;
The Passage Is Dustproof and Waterproof: IP65;
After-sales Service: Supported;
Warranty: Supported;
Portable: Portable;
Form: Portable;
Customized: Non-Customized;
Adjustable Speed: 0.2-0.4m/S;
Steel Penetration: 32mm;
Monitors: Dual 21.5"LED;
Max Load: 200kg;
Scanning Direction: Bi-Directional;
Conveyor Design: Foldable;
Authentication: Fingerprint;
Belt Height: 385mm;
Radiation Dosage: 0.2gy/H;
Communication Interface: TCP/IP;
After-sales Service: Support;
Warranty: 24month;
Portable: Portable;
Form: Portable;
Type: Portable X-ray Detector;
Warranty: Supported;
Customized: Non-Customized;
Radiation Safety: ≤0.1μGy/H (5cm From Surface);
Penetration: 38mm Steel Board;
Scan Speed: 0.20 M/S;
Max Load: ≤180 Kg (Even Distribution);
Film Safety: ASA/ISO1600 Standard;
Cooling System: 100% Sealed Oil Cooling;
Image Zoom: 64X Continuous Zoom;
Voltage Range: AC220V(-15%~+10%), 50Hz±3Hz;