What is Pipe Inspection Robot for DN150-300 Pipe
Sepcifications
  • Transport Package Packed with Wooden Case
  • Specification Standard cable length: 150m
  • Trademark Easy-Sight
  • Origin Wuhan
  • Model X5-Hma
  • Waterproof Grade IP68
  • Light Source 6X 3W LED Light
  • Working Ambient Temperature -10~50℃
  • Suitable for Pipe DN150-300
  • Power Supply: Cable Reel Motor 2X25W DC
  • Technology Wireless
  • Style Pan/Tilt
  • Type CCTV Camera
  • Sensor CMOS
  • HDMI Format 1080P
  • Horizontal Resolution 420tvl
  • Kind Autofocus Lens
  • Certification CE, ISO9001: 2000, FCC, RoHS
  • Feature High Definition, Waterproof / Weatherproof, Mini Size, Vandal-proof
  • Effective Distance ≧30m
  • Sensor Size 1/3 inch
  • Remote Control With Remote Control
Product Description
Learn More
Sewage Pipeline Inspection Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Set 1 Set 1 Set 1 Set 1 Piece
Quality Control
Product Certification CE, ISO9001: 2000, FCC, RoHS - CE, ISO - -
Management System Certification Others - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM - Own Brand, ODM, OEM - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
Model: X5-Hma;
Waterproof Grade: IP68;
Light Source: 6X 3W LED Light;
Suitable for Pipe: DN150-300;
Technology: Wireless;
Style: Pan/Tilt;
Type: CCTV Camera;
Sensor: CMOS;
HDMI Format: 1080P;
Horizontal Resolution: 420tvl;
Kind: Autofocus Lens;
Effective Distance: ≧30m;
Sensor Size: 1/3 inch;
Charging Method: USB;
Navigation System: Visual Navigation;
Application: Outdoor;
Resulotion: 1920*1080P;
Screen Size: 10.1 Inch;
Data on Monitor: Meter, Slope, Pressure;
Waterproof: IP68;
Cralwer Wheel: 110 150mm 180mm Optional;
Power: 220V or 110V Customized;
Camera Qty: Front and Rear Double;
Front Camera Function: with Zoom Function;
Camera Rotate: 360 Degree Rotate 220 Degree Flip;
Light: Adjustable Light;
Pay off Cable: Electrical Barrow;
Storage: Support 1 Tb;
Camera Head: Electrical Lifting;
Technology: Pan / Tilt / Zoom;
Charging Method: The Power Adapter;
Application: Outdoor;
Lead Time: 7 Days;
OEM,ODM: Available;
Training: Online & on Site;
Type: Camera Robot;
Charging Method: AC;
Navigation System: 512;
Application: Pipe Inner Inspection;
Control Box: 10.1 Inch Screen;
Resolution: 1920*1080P;
Language: 8 Language;
Data on Monitor: Meter, Slope;
512Hz: Customized;
Suitable Pipe: 120-600mm;
Length: 50-150m;
Barrow: Electrical Barrow;
Cable Material: Professional Kelvar;
Laser: Compare Measurements;
Waterproof: IP68;
Wheels: 73 120mm Optional;
Pay-off Cable: Electrical;
Technology: Waterproof;
Navigation System: Laser Navigation;
Application: Indoor, Outdoor;
Max.Loadingcapacity: 40kg(Vertical);
Ratedpower: 2*200W;
Speed: 0-0.11m/S;
Trackwidth: 120mm;
Climbingwallangle: ≤90°;
Chassisheight: 17mm;