What is Hzjb-1200 Six Phase Relay Protection Tester for Current Injection Testing
Sepcifications
  • After-sales Service Yes
  • Warranty 1 Years
  • Application Relay Test
  • Power AC220V ± 10% 50Hz 10A
  • Certification CE
  • Voltage Output 220V
  • Current Output 10A
  • Thermocouple (TC) R
  • Resistance-Temperature Detector (RTD) Pt100(385)
  • LCD Display With LCD Display
  • Customized Customized
  • Transport Package Standard Carton/ Box
  • Specification CE/ISO/IEC
  • Trademark HuaZheng
  • Origin Baoding, Hebei
  • Usage Six Phase Relay Protection Tester
  • Work Power 110V-400V Adjustable
  • Power Frequency 50±1Hz
  • Phase 0--360 °
  • Power Capacity 300va / Phase
  • Line Voltage Range 0--250V
  • Environment Humidity ≤90%Rh
  • Work Temperature -10°C~ 50°C
  • Certificate Standard ISO CE
Product Description
Learn More
Relay Testing Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Set 1 Piece
Quality Control
Management System Certification ISO9001:2015 - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
After-sales Service: Yes;
Warranty: 1 Years;
Application: Relay Test;
Power: AC220V ± 10% 50Hz 10A;
Voltage Output: 220V;
Current Output: 10A;
Thermocouple (TC): R;
LCD Display: With LCD Display;
Customized: Customized;
Power Frequency: 50±1Hz;
Phase: 0--360 °;
Power Capacity: 300va / Phase;
Line Voltage Range: 0--250V;
Environment Humidity: ≤90%Rh;
Work Temperature: -10°C~ 50°C;
Certificate Standard: ISO CE;
After-sales Service: Life Time;
Warranty: 1 Year;
Application: Microcomputer Relay Protection Tester;
Customized: Non-Customized;
AC Current: 6 X (0~30A/Phase);
DC Current: 6 X (0~±10A/Phase);
AC Voltage: 6 X (0~125V/Phase);
DC Voltage: 6 X (0~±150V/Phase);
Accuracy: 0.5%;
Switch Quantity: 8 Pairs of Input, 4 Pairs of Output;
Warranty: 1 Year;
Customized: Non-Customized;
AC Current: 6 X (0~30A/Phase);
Accuracy: 0.5%;
Warranty: 12 Months Excellent for Service;
Application: Electrical Calibration;
Power: Electricity;
Voltage Output: 576 V;
Current Output: 120 A;
Accuracy: Class 0.02;
Short-term Stability: 30 ppm/2 min (I ≥ 20mA);
Maximum Voltage Output: 576 V;
Maximum Current Output: 120 A;
Harmonic Output/Measurement: 2nd to 127th;
Adjustable Amplitude: 0 to 40%;
Adjustable Phase: 0.0° to 359.9°;
Warranty: 1 Year Warranty;
Application: Loop Calibrator;
Power: Electricity;
Voltage Output: 28V;
Current Output: 24 Ma;
Thermocouple (TC): T;
LCD Display: LED;
Model: 705;
Current Measurementtrange: 0 to 24 Ma;
Current Sourcingtrange: 0 to 20 Ma;
Voltage Measurementtrange: 0 to 28 V DC;
Operating Temp: -10 to 55 °c;
Maximum Voltage: 30V;
Size: 152 X 70 X 41 mm;