New Original Keyence Lr-Tb2000c All - Purpose Laser Sensor Fast Shipping
Sepcifications
  • Type Reflective Panels Type Photoelectric Sensor
  • Output Signal Type Digital Type
  • Production Process Integration
  • Material Metal
  • Feature Corrosion Resistant
  • IP Rating IP67
  • Certification CE
  • Customized Non-Customized
  • Transport Package Box
  • Specification LR-TB2000C
  • Trademark KEYENCE
  • Origin Japan
Product Description
1.Product Name New Original Keyence LR-TB2000C All - Purpose Laser Sensor Fast Shipping 2.Product Description Model LR-TB2000C Type Cable with connector M12 Detectable distance 60 to 2000 mm 2.36" to 78.74" Spot diameter Approx. ø4 mm ø0.16" Light source Type Red laser ...
Learn More
Lr-Tb2000c Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Piece
Payment Terms T/T, PayPal, Western Union, Small-amount payment LC, T/T LC, T/T LC, T/T LC, T/T
Quality Control
Product Certification CE CE CE CE CE
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - - - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
Material: Metal;
Feature: Corrosion Resistant;
IP Rating: IP67;
Customized: Non-Customized;
Type: Microwave Sensor;
Output Signal Type: Switching Type;
Feature: SemiConductor;
IP Rating: IP65;
Customized: Customized;
Cable: 3m;
Weight: 200g;
Frequency: 24.125GHz;
Output: No/Nc;
Type: Microwave Sensor;
Feature: SemiConductor;
IP Rating: IP65;
Customized: Customized;
Cable: 3m;
Weight: 200g;
Frequency: 24.125GHz;
Output: No/Nc;
Frequency: 24.125GHz;
Frequency: 24.125GHz;